100 آمار جالب و آموزنده صنعت رستوران و فست فود

در این مقاله به شرح 100 آمار جالب و آموزنده صنعت رستوران و فست فود خواهیم پرداخت

 

فهرست مطالب

· آمار عمومی رستوران ها

· آمار دقیق صنعت رستوران داری

· آمار بازاریابی دیجیتال رستوران

· آمار بررسی رستوران ها

· آمار اشتغال صنعت رستوران داری

· آمار صنعت رستوران سریع سرویس

· آمار ثبت سفارش آنلاین

· چالش های صنعت رستوران داری

· آمار فناوری رستوران ها

· آمارهای مربوط به صنایع مرتبط

· نتیجه گیری

 

مدیریت یک رستوران موفق آرزویی است دست یافتنی که بسیاری از کارآفرینان از آن لذت می برند . شما می توانید این را تصور کنید که چقدر عالی می شود زمانی که رئیس خود باشید ، و در انتخاب ساعت کار و کارکنان و روش کار خود آزادانه تصمیم بگیرید که البته در کنار آن به عنوان یک رستوران دار با تجربه نیز پول خوبی بدست خواهید آورد . متأسفانه واقعیت این است که اداره یک کسب و کار آن هم با ماهیت رستوران داری بسیار دشوار است .

در اینجا ما فهرستی از آمار صنعت رستوران ها را گردآوری کرده ایم تا کمکی شود در این جهت که شما تصویری واقع گرایانه از نحوه اداره رستوران یا فست فود داشته باشید . اگر در فکر راه اندازی رستوران و یا فست فود هستید ، با سوالات زیادی در این مسیر مواجه خواهید شد . به عنوان مثال ؛ متوسط طول عمر یک رستوران چقدر است ؟ و یا درآمد یک رستوران چه مقدار می باشد ؟ با این تعداد رستورانی که در کشور وجود دارد ، چگونه می توانم موفق شوم ؟ برای دانستن بیشتر به ادامه مطالب توجه کنید :

 

آمار عمومی رستوران ها :

  • به عنوان مثال تا سال 2020 در آمریکا بیش از یک میلیون رستوران وجود دارد .
  • در آمریکا صنعت رستوران دارای 9/9 میلیون کارگر می باشد .
  • 90 درصد از مشتریان قبل از صرف غذا جهت تماشای رستوران و لذت از فضای دیزاین و زیبای آن مراجعه می کنند .
  • افزایش یک ستاره « Yelp» می تواند سود یک رستوران را تا 9 درصد افزایش دهد .
  • هزینه متوسط جایگزین کردن کارمند رستوران 5.864 دلار است .
  • 27 درصد از افرادی که غذا سفارش می دهند ، مایل به پرداخت هزینه اضافی برای تحویل سریع آن هستند .
  • 51 درصد از رستوران داران متعقدند که استخدام ، آموزش و حفظ کارکنان بزرگترین چالشی است که با آن روبرو هستند .
  • 95 درصد از صاحبان رستوران ها معتقدند استفاده از فناوری بازدهی بسیاری کلی رستوران های آنها را بهبود می بخشد .

آمار دقیق صنعت رستوران داری

1) بیش از یک میلیون رستوران در ایالات متحده وجود دارد .

(انجمن ملی رستوران )

چند رستوران در ایالات متحده وجود دارد ؟ بر اساس گزارش سال 2020 انجمن ملی رستوران ها ، روزانه بیش از یک میلیون رستوران درهای خود را به روی مردم باز می کنند . با چنین فراوانی مشتریان می توانند از مجموعه وسیعی از مراکز ، از استیک درجه یک گرفته تا بوفه های رستوران مقرون به صرفه ، ساندویچ بارها و فست فود بهره مند شوند .

2) 9/9 میلیون نفر در صنعت رستوران داری مشغول به کار هستند .

(اداره آمار ایالات متحده ، انجمن ملی رستوران ها)

آخرین داده ها نشان می دهد که بیش از 9 میلیون نفر در غذاخوری های سراسر ایالات متحده مشغول به فعالیت هستند ، اما این آمار نسبت به سال های گذشته کاهش یافته است . مثلاً در فوریه 2020 ، این تعداد قبل از شیوع همه گیری کرونا به 12.3 میلیون نفر رسید . تا آن زمان ، رشد صنعت رستوران در این دهه ثابت بوده است ، از سال 2011 که نیروی کار این صنعت 9.5 میلیون نفر بود ، تعداد پرسنل تقریباً 300،000 نفر در هر سال افزایش می یابد .

3) تعداد پیش بینی شده کارکنان رستوران در سال 2030؛ 17.2 میلیون نفر است.

(انجمن ملی رستوران)

آیا می دانستید که انجمن ملی رستوران ها پیش بینی می کند که تعداد کارکنان تا سال 2030 به رقم عظیم 17.2 میلیون نفر برسد ؟ این افزایش بیش از 7 میلیون کارمند در طول ده سال است .

4) 80 درصد از مدیران رستوران ها کارخود را در صنعت رستوران به عنوان کارگران سطح اول آغاز کردند .

(انجمن ملی رستوران)

صنعت رستوران داری آمریکا از افراد با تجربه قدردانی می کند . در حقیقت ، از هر ده مدیر رستوران ، هشت نفراز آنها در مشاغل سطح پایین رستوران کار کردند . کارمندانی که قبلاً در این صنعت کار کرده اند ، سالها در موقعیت های مختلف یاد گرفته اند که چگونه درشرایط های مختلف ، امور یک رستوران را انجام دهند . در مصاحبه شغلی برای یک موقعیت مدیریتی نسبت به نامزدهای سایر قشرها ، برتری و مزیت بهتری دارند .

5) درده رستوران کمتر از 50 کارگر مشغول به کار هستند .

(انجمن ملی رستوران ها ، Statista)

گزارش انجمن ملی رستوران ها در سال 2020 نشان می دهد که اکثریت قریب به اتفاق رستوران های ایالات متحده کمتر از 50 کارگر استخدام می کنند . سایر گردانندگان بزرگتر در این صنعت عبارتند از ؛ صاحب امتیاز رستوران های زنجیره ای ، که تعداد بسیاری از افراد را استخدام می کند . طبق آمار Statista ، در سال 2019 ، تقریبا 3.88 میلیون نفر در صاحبان امتیاز رستوران ها مشغول به فعالیت می باشند .

6) 70 درصد از رستوران های ایالات متحده فعالیت تک واحدی دارند .

(انجمن ملی رستوران)

این آمار نشان می دهد که اکثر رستوران ها فقط یک مکان دارند و در دسته مشاغل کوچک قرار می گیرند . این واقعیت که اکثر آنها فقط در یک مکان وجود دارند و توسط کارآفرینان کوچک اداره می شوند دقیقاً همان چیزی است که آن را برای تجار مشتاق و راغب و جذاب می کند .

7 ) در سال 2018 بیش از 170 میلیون نفر در هر روز مشتری خدمات غذا بودند .

(TTRA)

بر اساس داده های انجمن تحقیقات سفر و گردشگری ، بیش از 170 میلیون آمریکایی در سال 2018 از برخی از رستوران ها در روز بازدید کردند .

8) فروش رستوران های با میز غذا ، سالانه تقریباً 300 میلیارد دلار است .

(انجمن ملی رستوران )

صنعت رستوران با خدمات کامل به رستوران هایی اطلاق می گردد که پیشخدمت ها را استخدام کرده و پس از اتمام غذا ، صورت حساب را دریافت می کنند . مجموع فروش این صنعت در 25 سال گذشته سه برابر شده است ، اما در سال 2020 فروش آن 30 درصد کاهش یافته و به کمتر از 200 میلیارد دلار رسید .

9 ) شاخص عملکرد رستوران در نوامبر 2020 در 97.5 بود .

(Statista)

شاخص عملکرد رستوران ، که سلامت و چشم انداز صنعت رستوران داری را دنبال می کند ، از اکتبر سال 2020 ، هشت درصد کاهش یافت و در نوامبر به 97.5 رسید ، زیرا موج دیگری از همه گیری ( COVID-19 ) در کشور رخ داد .

 

آمار بازاریابی دیجیتال رستوران

1 ) 90 درصد از مهمانان قبل از صرف غذا ، به صورت آنلاین از یک رستوران دیدن می کنند .

(Up serve)

در سال 2021 با توجه به بررسی ها و رتبه بندی های آنلاین از بازدیدکنندگان قبلی ، مسافران جدید از بین میلیون ها رستوران ، توانستند بصورت آنلاین محل غذا خوردن خود را انتخاب کنند که در اینجا نکته حائز اهمیت این بود که محل استقرار خود را در « Yelp » ، « Trip Advisor » ، « Google » و« Facebook » ذکر کرده بودند . با راه اندازی حساب کابری اینستاگرام غذاهای خوشمزه بسیاری به نمایش گذاشته شده که این نیز ایده خوبی است ، اما در نهایت پس از حضور در محل و صرف غذا رضایت مشتریان از همه مهمتر است .

 

 

بازاریابی دیجیتال رستوران
بازاریابی دیجیتال رستوران و فست فود

 

 

2) 33 درصد از مردم قبل از انتخاب مکان غذا ، نظرات سایر مهمانان را می خوانند.

(Up serve)

نظرات مهمانان شما در مورد رستورانتان می تواند کسب و کار شما را سامان بخشد و یا خراب کند . آمارهای بررسی آنلاین « Up serve » نشان داده که یک سوم از افراد در انتخاب رستوران ، با مطالعه نظرات مراجعه کنندگان قبلی از تجربه حضور در رستوران شما و خوردن غذا تصمیم می گیرند . امروزه مردم به همان اندازه که به توصیه های دوستان اعتماد می کنند ، به نظرات آنلاین نیز اتوجه دارند .

3) 91 درصد اپراتورهای رستوران از فیس بوک برای تبلیغ کسب و کار خود استفاده می کنند ، و در مقابل نیز 78 درصد آن ها از اینستاگرام نیز استفاده می کنند .

(Toast)

در حال حاضر ، فیس بوک برجسته ترین شبکه اجتماعی برای تبلیغات در زمینه تجارت مواد غذایی است و 91 درصد از رستوران داران از آن برای جذب مشتریان جدید استفاده می کنند . از سال 2018 تا 2019 ، استفاده از اینستاگرام در رستوران ها بیش از سه برابر شده است و از 24 درصد به 78 درصد افزایش یافته است . تعیین لوکیشن و امکان به اشتراک گذاری تصاویر منوهای غذایی به جای نظرات نوشته شده ، به سرعت اینستاگرام را ، تبدیل به شبکه اجتماعی برای بررسی رستوران ها کرده است .

4) 75 درصد مردم از رستورانی که نظرات منفی در مورد بهداشت و تمیزی آن شده ، دوری می کنند.

(Business Wire )

تجزیه و تحلیل صنعت رستوران توسط « Business Wire » نقش کلیدی بهداشت را در صنایع غذایی دارد . اگر توجه کافی به نظافت ندارید ، به رستوران خود یک امتیاز منفی داده اید ، که می تواند سه چهارم مشتریان بالقوه را از خود دور کنید .

5) افزایش یک ستاره « Yelp » می تواند سود رستوران را تا 9 درصد افزایش دهد.

( دانشکده تجارت هاروارد )

در 15 سال اخیر « Yelp » به یکی از وب سایت هایی تبدیل شده است که مردم قبل از تصمیم گیری در مورد محل غذا خوردن خود با آن مشورت می کنند . آمار رسانه های اجتماعی رستوران نشان می دهد که یک ستاره اضافی در این پلتفرم به افزایش درآمد بین 5 تا 9 درصد می انجامد . با این سود زیاد ، جای تعجب ندارد که « Yelp » در تعدادی از دعاوی اپراتورهای رستوران مشارکت داشته است که احساس می شود رتبه های نامحدود پایینی به آنها داده شده است .

6) 43 درصد از مشتریان پس از تجربه مثبت از رستوران ، در عقیده خود تجدید نظر می کنند .

( Review Trackers )

نظرات آنلاین تأثیر بسزایی در عملکرد یک رستوران دارد ، اما قرار نیست هر مشتری آن را ترک کند . با این حال ، آمار رستوران ها که توسط « Review Trackers » گردآوری شده است نشان می دهد که تجربه خوب باعث می شود مشتریان پس از صرف غذا نظرات مثبت خود را بصورت آنلاین بیان کنند .

 

بررسی آمار رستوران ها

1) 77 درصد از مشتریان نظر همتایان خود را به نقدهای منتقدان ترجیح می دهند .

(Up serve )

قبل از دوران دسترسی گسترده به اینترنت ، نقد مثبت منتقدان برای هر رستورانی پیشرفت بزرگی بود . با این حال ، آن روزها پشت سر ما هستند زیرا اکثر رستوران های مدرن و پیشرفته بیشتر به نظرات افراد روزمره اعتماد دارند تا آنهایی که توسط متخصصان غذای حرفه ای نوشته شده است . آنها همچنین این بررسی ها را در چندین سیستم عامل جستجو می کنند و جلب اعتماد آنها را برای اپراتورهای تجاری سخت تر می کند .

2) 33 درصد از آمریکایی ها هرگز در رستورانی با رتبه کمتر از چهار ستاره غذا نخواهند خورد .

(Up serve )

آمارهای منتشر شده از بررسی رستوران ها نشان می دهد که یک سوم مشتریان آمریکایی رستوران هایی با رتبه کمتر از چهار ستاره را شایسته بازدید نمی دانند . این یک یادآوری دیگر است که بررسی ها بر موفقیت رستوران های مدرن تأثیر می گذارد .

 

 

تاثیر ستاره های کیفی بر نظر مشتریان
تاثیر ستاره های کیفی بر نظر مشتریان رستوران

 

 

3) 79 درصد مشتریان به همان اندازه که به توصیه های شخصی اعتماد می کنند ، به نقد و نظرات آنلاین نیز اعتماد دارند .

( Bright Local )

به گفته « Bright Local »، مصرف کنندگان به همان اندازه که به توصیه های شخصی اعتماد می کنند ، به بررسی ها و نظرات آنلاین هم اعتماد می کنند . 79 درصد از مردم بین قضاوت یک دوست نزدیک یا یکی از اعضای خانواده و یا یک غریبه به صورت آنلاین تفاوتی قائل نمی شوند .

4) 50 درصد از مصرف کنندگان فقط به بررسی های آنلاین که در 14 روز گذشته باقی مانده است اعتماد می کنند .

(Bright Local )

آمار صنعت رستوران های « Bright Local » نشان می دهد که زمان مطالعه فاکتورهای مهم برای مصرف کنندگان هنگام خواندن نظرات آنلاین است . تقریبا نیمی از بازدیدکنندگان رستوران فقط نظرات باقی مانده در دو هفته گذشته را صحیح می دانند ، بدین معنا که چند بررسی بد اخیر این قدرت را دارد که نظرات مثبت ماهها یا حتی سالها را لغو کند .

5) 61 درصد از مصرف کنندگان در مورد مواد غذایی آنلاین یاد می گیرند .

(Restaurant Business)

اینترنت به طرق مختلف زندگی ما را متحول کرده است . نحوه یادگیری ما در مورد انتخاب غذا قطعاً یکی از آنهاست . خواندن وبلاگ ها ، مرور در رسانه های اجتماعی و بررسی برنامه های بازبینی اینگونه است که 61 درصد از مصرف کنندگان با روندهای جدید غذا آشنا می شوند و رستوران های جدیدی را کشف می کنند .

6) 69 درصد از مشتریان نسل جدید ، قبل از خوردن ، ازغذای خود برای اینستاگرام عکس می گیرند .

(رسانه های اجتماعی امروز)

آمار غذاخوری که توسط « Funder » منتشر شده است نشان می دهد که بیش از دو سوم نسل های جدید که در بیرون غذا می خورند از وعده غذایی خود عکس می گیرند تا در رسانه های اجتماعی خود پست کنند . آنها ترجیح می دهند این تصاویر را بر روی اینستاگرام و فیس بوک به اشتراک بگذارند . نیاز روز افزون مردم برای به اشتراک گذاشتن همه چیز در مورد زندگی خود ، قادر است به شما در ارتقاء تجارتتون کمک کند .

 

آمار اشتغال صنعت رستوران داری

1) صنعت رستوران داری 3.8 درصد از کل نیروی کار ایالات متحده را تشکیل می دهد .

( اداره آمار کار ایالات متحده )

از ژانویه 2021 ، صنعت مهمان نوازی ( رستوران داری ) تقریبا 3.8 درصد از نیروی کار ایالات متحده را در بر می گیرد . ممکن است زیاد به نظر نرسد ، اما به یاد داشته باشید این آمار تقریباً 10 میلیون نفر است و اگر بیماری همه گیر (COVID-19 ) نبود ، تعداد بیشتری اضافه می شد . این فقط آشپزها و پیشخدمت ها نیست ؛ ماشین های ظرفشویی ، آشپزهای کوتاه مدت ، آشپزهای آماده ، آشپزهای خطی ، سرآشپزها ، مسافران ، سرورها ، سرو کنندگان غذا ، مدیران آشپزخانه ، مدیران رستوران ها ، میزبانان و صندوقداران همگی به کارکردن دائمی رستوران ها کمک می کنند .

2) تقریباً از هر 10 فرد بزرگسال شش نفر در برهه ای از زندگی خود در رستوران کار کرده اند .

( انجمن ملی رستوران )

آمار صنعت رستوران که توسط انجمن ملی رستوران ها منتشر شده است نشان می دهد که تقریبا 60 درصد از بزرگسالان آمریکایی تجربه کاری مفیدی را در این صنعت دارند . با وجود رستوران های فراوان ، غذاخوری ها ، فروشگاه ها ، فست فود ها و رانندگی در سراسر کشور قابل توجه است که حداقل الزامات برای اکثر موقعیت ها ، تعجب آور نیست بلکه هدف این بوده که بسیاری از مردم ، در سرو میزها یا تهیه غذا امتحان و تجربه ای کرده باشند .

3) بیش از دو سوم رستوران ها به پرسنل تازه استخدام شده خود دفترچه راهنمای کارکنان را ارائه می دهند .

( Toast )

طبق آمار صنعت رستوران « Toast» ، 68 درصد از صاحبان رستوران دفترچه راهنمای کارکنان جدید خود را ارائه می دهند که 19 درصد از آموزش آنلاین استفاده می کنند و 36 درصد یک بررسی 30 روزه رسمی را ترتیب می دهند . برنامه جامع ورود و ارتباط مداوم کارکنان ثابت کرده که روشهای کارآمدی برای حفظ کارکنان دارای عملکرد بالا وجود دارد .

4) بیش از 1.6 میلیون نوجوان در سال 2020 در صنعت رستوران داری کار می کردند .

( اداره آمار کار ایالات متحده )

در صنعت خدمات غذایی آمریکا یک سوم نوجوانان مشغول به فعالیت هستند که سال گذشته پول و مزد خود بر مبنای اداره کار دریافت کرده اند. آمار دقیق نشان داده که با این شرایط در سال 2020 بیش از 1.6 میلیون نفر از نوجوانان در رستوران های سراسر کشور در سال 2020 مشغول به کار می کردند ، که این آمار همان مقدار قبل از رکود اقتصادی است .

5) در صنعت رستوران داری اکثر مدیران دارای پیشینه با اقلیت های قومی هستند .

(انجمن ملی رستوران)

تفاوت قومیت در برخی صنایع غذایی کاملاً آشکار است ، زیرا سفیدپوستان عمدتاً پست های مدیریتی را اشغال می کنند . با این حال ، آمار کسب و کار رستوران ها نشان می دهد که در صنعت رستوران ، مدیران اقلیت بیشتر از هر جای دیگری رایج هستند .

6) 4 میلیون نفر در فست فود ها مشغول به کار هستند .

( Statista)

تقریباً یک چهارم کارکنان صنعت رستوران در مراکزی که مشتریان در آنها حداقل خدمات سرویس را دریافت می کنند انتظار می رود قبل از صرف غذا پول بپردازند . برندهای بزرگی مانند مک دونالد ، وندی ، و برگر کینگ ، کارفرمایان اصلی در این بخش از صنعت هستند .

7) انجمن ملی رستوران ها گزارش داد که بیش از هشت میلیون کارمند خدمات غذایی در سال 2020 شغل خود را از دست دادند .

( انجمن ملی رستوران )

آمار رستوران ها به ما اطلاع می دهد که رستوران ها سال گذشته بیش از نیمی از کارکنان خود را از دست دادند که یک چهارم آنها تا سال 2021 به صنعت بازگشتند . البته ، دلیل اصلی آن ، همه گیری ( COVID-19 ) است و میلیون ها کارگر یا اخراج شده اند یا در مرخصی به سر می برند .

8) به طور متوسط مدت فعالیت یک کارمند رستوران تنها یک ماه و 26 روز است.

( 7shifts )

بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط ” 7shifts ” ، که شامل اطلاعات 150،000 رستوران بود ، ترک کار کارکنان رستوران کمتر از دو ماه طول می کشد . آمار استخدام در رستوران ها نشان می دهد که کارکنانی که در پیشخوان کار می کنند بیشترین میزان رفاه را دارند ، چون که مدیران کمترین احتمال را دارند که شغل خود را با عجله ترک کنند .

9) میانگین هزینه جایگزین کارگر رستوران 5،864 دلار است .

( Toast)

بسیاری از ما کارکنان رستوران را هزینه بر می دانیم ، اما تحقیقات « Toast » هشدار می دهد که هزینه جایگزینی کارمند در رستوران به طور متوسط 5،864 دلار است . اینگونه هزینه ها شامل : قبل از عزیمت = 176 دلار ، جذب = 1،173 دلار ، انتخاب = 645 دلار ، آشناسازی و آموزش = 821 دلار ، کاهش بهره وری = 3،049 دلار .

10) میانگین شیفت کارمند رستوران 6.4 ساعت به طول می انجامد .

( 7shifts )

از بین همه کارکنان رستوران ، سرآشپزها بیشترین ساعت را کار می کنند . طبق آمار رستوران های ” 7shifts ” یک شیفت ، به طور میانگین برای هر آشپز 7.72 ساعت زمان می برد ، در حالی که میزبانان و مهماندارانی که فقط شلوغ ترین ساعات رستوران را پوشش می دهند ، 5.61 ساعت کار می کنند . سرویس گیرنده ها و خدمتکارها تغییراتی مشابه میزبان دارند: به ترتیب 5.84 ساعت و 5.97 ساعت .

11) شنبه رایج ترین روز هفته برای عدم حضور کارکنان رستوران در محل کار است .

( 7shifts )

اگر قبلاً صاحب یک رستوران بودید ، از تجربه این آمار قطعاً آگاه هستید . در آمریکا میزان آمار کمبود کارگران در روز شنبه را می توان با توجه به شبهای شلوغ جمعه و روز های تعطیل آخر هفته که قشر وسیعی از مردم ازآن استقبال می کنند ، شرح داد . معمولاً برخی از آنها که برنامه ای شخصی دارند و تمایل به حضور در محل کار خود ندارند به داشتن کسالت و احوال نامطلوب دارند و گفتن این موضوع برایشان راحت تر است تا اینکه بخواهند اعتراف کنند که با دوستان یا خانواده خود قصد مسافرت و رفتن به ساحل دریا دارند . به منظور برنامه ریزی بهتر برای نوبت کاری کارگران ، صاحبان رستوران ها از ابزارهای برنامه ریزی رایگان استفاده می کنند که به آنها کمک می کند سریعتر نوبت ها را دوباره برنامه ریزی کنند .

12) پیش بینی می شود 1.6 میلیون شغل در رستوران جدید در ده سال آینده ایجاد شود .

( انجمن ملی رستوران )

بر اساس برآوردهای انجمن ملی رستوران ها ، در دهه های آینده 1.6 میلیون پست جدید شغلی در صنعت رستوران داری بوجود خواهد آمد . این با پیش بینی های جمعیت رو به افزایش مطابقت دارد .

آمار صنعت رستوران های سریع سرویس

1) در سال 2019 تقریبا 195،000 نظر مثبت در خصوص فست فود ها وجود دارد و این تعداد در سال 2020 افزایش یافت .

(Statista )

رستوران های سریع سرویس ، که بیشتر به عنوان رستوران های فست فود شناخته می شوند ، در بین آمریکایی ها از محبوبیت فوق العاده ای برخوردار هستند . تنها در سال 2019 ، نزدیک به 200،000 موسسه حق رای دادن در حال خدمت به میلیون ها مشتری در سراسر کشور می باشد .

2) صنعت خدمات سریع رستوران در سال 2020 نزدیک به 300 میلیارد دلار درآمد ایجاد کرد .

( انجمن ملی رستوران )

به دلیل راحتی و قیمت مناسب ، فست فود ها ، تعداد بسیاری از مشتریان را جذب می کنند . آمارهای صنعت فست فود که توسط انجمن رستوران های ملی منتشر شده است نشان می دهد که در سال 2020 ، علیرغم همه گیری (COVID-19 ) ، این صنعت نزدیک به 300 میلیارد دلار سود ایجاد کرد . 24 درصد از بزرگسالان در ایالات متحده حداقل سه وعده غذایی را که توسط فست فود ها سرو می شود ، در هفته مصرف می کنند .

(براندون گیل)

با این وجود چگونه می توانیم از رستورانهای سیار ، ماشین های سیار ، بوفه ، کافه تریا و رستورانهای خارج از منزل ، دور بمانیم .

3) 36.6 درصد از بزرگسالان آمریکایی هر روز فست فود می خورند .

( مرکز ملی آمار سلامت )

آمار فست فودها که توسط مرکز ملی آمار سلامت منتشر شده است نشان می دهد که درصد بزرگسالان آمریکایی که از غذا های تهیه شده توسط صنایع غذای سریع ( فست فود ) استفاده می کنند از یک سوم بیشتر است . دقیقاً مطابق همان تحقیقات نشان داده که مردان بیشتر از زنان به خوردن غذا های فست فود به صورت روزانه تمایل دارند .

4) به طور متوسط یک خانواده آمریکایی سالانه 1200 دلار صرف غذاهای تهیه شده در فست فود ها می کنند .

(براندون گیل)

عادت خوردن غذا در فست فود ها که به راحتی قابل دسترسی هستند ، به طور متوسط برای هر خانوار آمریکایی ماهی 100 دلار و سالانه 1200 دلار هزینه دارد . به طور کلی این کشور سالانه 50 میلیارد دلار برای صرف غذای سریع هزینه می کند .

5) 50 درصد از رستوران های سریع سرویس یا همان فست فود که غذای ارگانیک را درمنوی پیشنهادی خود قرار می دهند ، به طور متوسط به میزان 5 الی7 دلار می باشد .

(مجوز حق انتخاب کردن)

آمار فست فود ها نشان می دهد که نیمی از رستوران های سریع سرویس که پیشنهادات غذایی خود را با هم ترکیب کرده و مقداری غذای ارگانیک در منوی خود قرار داده اند ، به طور میانگین بین 5 تا 7 دلار محاسبه شده است .

6) نرخ رشد پیش بینی شده رستوران های با محدودیت خدمات تا سال 2021، به 8 درصد رسید .

( انجمن ملی رستوران )

مشتریان از راحتی و مقرون به صرفه بودن رستوران های با خدمات محدود لذت می برند . آنها می توانند در عرض چند دقیقه با یک وعده غذایی که لازم نیست خودشان آماده کنند بهره مند شوند . این نیز کمکی است به بهبود یافتن بخشی از بیماری همه گیر ، از مواجه شدن و تجمع افراد . در شرایط همه گیری آمار این صنعت توسط انجمن رستوران های ملی به نرخ رشد 8 درصد رسید که در این موسسات در سال 2021 پیش بینی شده است .

7) در سال 2020 به میزان 72 درصد ، رستوران هایی که سرویس محدود داشته اند ، دلیوری یا سرویس تحویل درب منزل یا محل کار بیشتری ثبت شده و در سرویس خدمات خود آپشن سفارشات به صورت آنلاین را اضافه کرده اند .

( افزایش مشتریان رستوران )

همانطور که قبلاً هم اشاره شد مشتریان بخاطر راحتی و مقرون به صرفه بودن قیمت ها در رستوران های با خدمات محدود رضایت بیشتری دارند . به عنوان مثال آنها می توانند در مدت بسیار کوتاهی با یک وعده غذایی که نیاز نیست خودشان آماده کنند از آن سرویس بهره مند شوند . به منظور ارائه راه حلی سریعتر و مهمتر و ایمن ، برای دریافت غذا در طول بیماری همه گیری (COVID-19 ) ، 72 درصد خدمات سریع ، سفارش از طریق آنلاین و تلفن همراه انجام می شود .

آمار ثبت سفارش آنلاین

1) 26 درصد از مصرف کنندگان آمریکایی هنگام سفارش غذا به صورت آنلاین تا 25 دلار هزینه می کنند .

(Statista)

وقتی مردم از خدمات تحویل غذا استفاده می کنند ، تمایل دارند پول بیشتری نسبت به زمانی که غذای یکسان را در یک رستوران سفارش می دهند ، خرج کنند . معمولاً سفارش یک وعده غذایی 20 دلاری 25 دلار هزینه دارد ، زیرا بابت تحویل گیرنده نیز پولی باید دریافت کند . برای یک چهارم آمریکایی ها ، این بودجه متوسطی است که هنگام تحویل وعده های غذایی به آن پایبند هستند .

2) 34 درصد از مشتریان آمریکایی هنگام سفارش غذا به صورت آنلاین تا 50 دلار برای هر سفارش هزینه می کنند .

(Statista)

آمار صنعت رستوران داری توسط « Statista » نشان می دهد که یک سوم مصرف کنندگان تمایل دارند که مبلغی دو برابر مبلغ ذکر شده تا سقف 50 دلار بابت تحویل سفارش خود هزینه کنند .

3) 6 درصد از بزرگسالان آمریکایی حداقل ماهی یکبار غذا سفارش می دهند .

( غذای گلوریا )

با وجود رستورانهای متعدد که خدمات تحویل غذا را ارائه می دهند ، آمریکایی ها عادت کرده اند وقتی سفارش نمی دهند که بخواهند یک شب در خانه غذا تهیه کنند . همانطور که آمار سفارش گلوریا فود نشان می دهد ، 86 درصد از بزرگسالان آمریکایی حداقل ماهی یکبار غذا را به درب منزل تحویل می دهند .

4) به گفته 57 درصد ازنسل های جدید هنگام تحویل غذا از رستوران توانسته اند همزمان در منزل به تماشای فیلم ها و برنامه های تلویزیونی بپردازند و در خانه از خوردن غذای سفارشی لذت ببرند .

( غذای گلوریا )

یکی از دلایل اصلی که نسل های جدید تمایل دارند غذا را سفارش و درب منزل تحویل گیرند این است که آنها می توانند هنگام لذت بردن از تماشای نمایش ها یا فیلم ها به آسودگی درخانه خود غذا بخورند . آمار دقیق نشان داده که بیش از نیمی از پاسخ دهندگان در این گروه سنی ، لذت تماشای نمایش های تلویزیونی و فیلم ها با وعده های غذایی به رفتن به رستوران و مراکز اغذیه فروشی ترجیح می دهند . نسل های جدید نیز بزرگترین گروه مصرف کنندگان مواد غذایی هستند .

5) 27درصد از افرادی که از خدمات تحویل غذا استفاده می کنند مایل به پرداخت هزینه های اضافی هستند .

( غذای گلوریا )

از نگاه مشتری ، هیچ چیز بدتر از تحویل زمان بر نیست . هنگامی که مردم غذا را به یک رستوران سفارش می دهند ، توقع سرعت در تحویل غذا را دارند و کندی آن را بد می دانند که تقریبا یک سوم مایل به پرداخت هزینه اضافی برای آن هستند ، که سرویس به موقع داشته باشند . آمار رستوران غذاهای « Gloria » آن را نشان می دهد .

6) 67 درصد از مشتریانی که سفارشات آنلاین دارند، بیشتر از رستوران ها بازدید می کنند.

( cantle)

هرچند ممکن است برخلاف روال معمول باشد، اما ارائه سریع تحویل غذا می تواند مشتریان را در رستوران خود جذب کند . تحقیقات توسط “CINTL ” نشان می دهد که 67 درصد از مشتریانی که از یک رستوران سفارش می دهند ، تمایل به بازدید از همان رستوران را دارند زمانی که آنها شام بیرون می روند در حقیقت به هنگام تحویل به موقع غذای خوشمزه می توانند یک کارت تماس عالی را دریافت کنند و در نهایت پیشنهاد خود را در خانه ببینند .

7) 55 درصد از افرادی که از خدمات تحویل آنلاین استفاده می کنند ، در گروه سنی 18 تا 24 ساله هستند .

(marketer )

داده های صنعت رستوران در مورد تحویل آنلاین منتشر شده توسط ” Remarketer ” نشان می دهد که بیش از نیمی از مصرف کنندگان که از این سرویس استفاده می کنند متعلق به ژن Z هستند ، در حالی که نسل کودک تنها 17 درصد را تشکیل می دهند .

8) 54.8درصد از بودجه آمریكایی ها به غذا اختصاص داده شده است .

( وزارت کشاورزی ایالات متحده )

یک نظرسنجی انجام شده توسط انجمن ملی رستوران نشان می دهد که اندکی بیشتر از نیمی از مواد غذایی در امریکا به سمت هزینه های رستوران می رود و تقریبا نسبت به همان مقدار مواد غذایی که در خانه خورده شده است اختصاص داده شده است .

9) 51 درصد از صاحبان رستوران می گویند استخدام ، آموزش ، و حفظ کارکنان بزرگترین چالشی است که با آن روبرو هستند .

( Toast )

جایگزینی برخی از کارکنان در هر صنعت یک رخداد طبیعی است . با این حال ، در کسب و کار رستوران همیشه تعدادی پرسنل خوب وجود دارد که به هنگام ترک کار آنها و جا به جایی در اکثریت رستوران ها به عنوان بزرگترین چالش در این کسب و کار بوده که بر اساس تحقیقات Hub spot به آن اشاره شده است .

10) در52 درصد از رستوران ها هزینه های بهره برداری بالا بزرگترین مانع آنها در کسب و کار است.

( Toast)

در این مطالعات نشان داده که 1،253 نفر از صاحبان رستوران ها ، بزرگترین مانعی که با آن مواجه هستند ، هزینه های عملیاتی بالا است . مواد غذایی ، حقوق کارمند ، مالیات ، اجاره رستوران یا فست فود ، خدمات ، هزینه های اضافه کردن نفر ، کمتر از حد سود مورد انتظار است .

 

آمار فناوری در رستوران ها

1) 95 درصد از صاحبان رستوران قریب به اتفاق معتقدند با استفاده از تکنولوژی ، راندمان کلی مراکز غذایی خود را بهبود می بخشند .

( Toast)

اپراتورهای رستوران متعقدند که مدرنیته شدن کسب و کارشان کمکی در جهت افزایش راندمان می باشد . به عنوان مثال؛ ارتباط کیوسک های سلف سرویس به سیستمهای ردیابی دیجیتال و ابزارهای متعددی که وجود دارد تا مشتریان را با کارکنان شما جوینت کنند . قطعاً این فناوری باعث خواهد شد که مراجعه کنندگان بهتر می توانند از تجربه رستوران به طور موثر تر لذت ببرند . آمار نشان داده که ، 73 درصد از رستوران ها توانسته اند که با این ابزار و تکنولوژی تجربه ناهار خوری خود را افزایش دهند .

2) 67درصد از مشتریان رستوران هم ترجیح می دهند که با استفاده از یک کیوسک سلف سرویس سفارش بگیرند .

(Title )

آمار صنعت رستوران از سال 2019 نشان می دهد که مکان های سلف سرویس از نظر محبوبیت در میان مشتریان فست فود ، در حال افزایش است . هنگامی که در چنین مراکزی غذا می خورید ، زمان کمتری صرف می کنید . به همین دلیل است که 67 درصد از مشتریان می خواهند روند سفارش را از طریق یک کیوسک سلف سرویس افزایش دهند .

3) 78 درصد از رستوران ها معتقدند پردازش کارت اعتباری مهمترین ویژگی های POS برای موفقیت کسب و کار خود است .

(Toast )

بسیاری از مشتریان جدید از راحتی در پرداخت توسط کارت های اعتباری لذت می برند . به همین خاطر ، تقریبا بسیاری از اپراتورهای رستوران ها ، پردازش کارت اعتباری را مدت ها پیش معرفی کرده اند . با توجه به آمار رستوران های “Toast ” ، 78 درصد از آنها خدمات را اولین ویژگی کمک به موفقیت در کسب و کار خود بر می شمارند.

4) 83 درصد از مشتریان معتقدند رزرو آنلاین برای آنها ” بسیار مهم ” است .

(Toast )

هیچ کس دوست ندارد در صف انتظار بماند ، مخصوصاً وقتی گرسنه هستند . به همین دلیل اکثریت مشتریان معتقدند که رزرو آنلاین برای آنها “بسیار حائز اهمیت ” است . پس اگر گزینه رزرو میز در رستوران خود را به صورت آنلاین پیشنهاد نمی کنید ، این فرصت طلائی را از دست می دهید .

 

 

رزرو آنلاین رستوران
سیستم رزرو آنلاین رستوران

 

 

5) در سال 2020 ، 40 درصد از تمام رستوران ها به ارائه سرویس ” برنامه سفارش از راه دور ” یا ” پرداخت با تلفن همراه ” یا ” پرداخت از طریق اپلیکیشن ” به مجموعه خود روی آورده اند .

(انجمن ملی رستوران)

آمارهای پرداخت رستوران نشان می دهد که استفاده از برنامه هایی مانند ” کیف پول الکترونیکی ” در سال 2020 بسیار افزایش یافته است ، که فقط قابل درک است ، زیرا همه گیری (COVID-19 ) ما را مجبور کرد تا آنجا که ممکن است از بسیاری از فرصت های تماس بپرهیزیم . پرداخت بدون پول نقد ، نیاز به تعامل بین کارکنان و مشتریان هنگام پرداخت قبض را از بین برده و راحتی غذا خوردن در بیرون را افزایش داده است .

6) 46 درصد از متخصصان رستوران فکر می کنند سیستم های منوال برای استراتژی تجاری آنها ضروری است .

( Toast)

با آخرین فناوری در نوک انگشتان خود یعنی ” دستگاه های دیجیتال لمسی دستی ” ، که کارکنان رستوران می توانند نیازهای مهمانان خود را به سرعت برآورده کنند آشنا می شویم . گرفتن سفارش روی میز و ارسال فوری آن به آشپزخانه ، تقسیم صورت حساب بین مهمانان و اجازه دادن به مهمانان برای امضای صورت حساب های باز در حساب رویدادها یا شرکت ، تنها برخی از گزینه های مناسب این فناوری است . یک گزارش توسط ” Toast” نشان می دهد که تقریبا نیمی از اپراتورهای رستوران ، دستگاه های دستی را برای بهبود کارآیی کلی محل کار خود مفید می دانند ، در حالی که 61 درصد از رستوران ها نیز با این جمله موافق هستند .

 

آمار در مورد صنایع مرتبط

1) کلوپ های شبانه سالانه بیش از 24 میلیارد دلار درآمد دارند .

(Statista )

بر اساس آمار صنعت وکالت “Statista ” ، این بخش بسیار پر درآمد است و سالانه 24 میلیارد دلار درآمد دارد . در مکان هایی شامل بارها و کلوپ های شبانه که انواع نوشیدنی جهت مصرف در محل سرو می کنند ، حدود 370،000 نفر صنعت مشغول به کار هستند .

2) متوسط درآمد یک کافی شاپ در حال فعالیت ، 2.5 درصد از فروش خالص آن است .

(براندون گیل)

راه اندازی کافی شاپ درآمد کمتری نسبت به اداره یک مرکز خدمات غذایی ( همانند رستوران ) دارد . اولی تنها 2.5 درصد حاشیه سود ایجاد می کند ، در حالی که دومی می تواند تا 15 درصد را تشکیل دهد.

3) بازار کافی شاپ ها در سال 2019 ، 47.5 میلیارد دلار ارزش داشت .

( Statista)

آخرین آمار موجود در صنعت کافی شاپ نشان می دهد که حجم قهوه ازسال 2018، 3.3 درصد افزایش یافته و به 47.5 میلیارد دلار ارزش رسیده است . درایالات متحده بیش از 37،000 فروشگاه تخصصی ، قهوه می فروشند .

4) درایالات متحده بیش از 15،200 رستوران کبابی تخصصی وجود دارد .

( کارشناس CHD)

در اینجا می توان گفت هیچ غذایی به جز کباب نیست که آمریکایی ها آن را دوست نداشته باشند . بر اساس آمار صنعت رستوران ( CHB Expert’s BBQ ) ، این کشور دارای بیش از 15،200 موسسه است که در تهیه گوشت از این طریق تخصص دارند .

5) 58 درصد از رستوران های کبابی حداقل پنج سال است که فعالیت می کنند .

( کارشناس CHD)

رستوران های آمریکایی کباب خود را بیشتر دوست دارند که در این شکی نیست ولی زمانیکه جایی را پیدا کنند قطعاً به درستی به آنان خدمات می دهند و به آن وفادار خواهند ماند . این واقعیت که تقریباً 60 درصد از این رستوران ها دارای سابقه ای پنج ساله یا بیشتر در این زمینه هستند ، این را ثابت می کند .

 

سخن آخر:

امیدواریم رویای شما برای داشتن یک رستوران پس از مطالعه آمار صنعت رستوران داری ما از بین نرفته باشد . قصد ما این است که شما را با اطلاعاتی در مورد وضعیت فعلی صنعت رستوران داری آشنا کنیم تا بتوانید برنامه کسب و کار خود را بر این اساس ایجاد کنید . اکنون که از میزان بازار صنعت رستوران ، فروش رستوران بر اساس ماه ، هزینه استخدام و حفظ کارکنان واجد شرایط ، اهمیت بررسی های آنلاین و جدیدترین فناوری مورد استفاده در رستوران ها مطلع شده اید ، قطعاً با این دانش آماری برای برداشتن اولین قدم ، خیلی قوی مجهّز شده اید که می توانید رویای خود را به واقعیت تبدیل کنید . ما به شما علاقه داریم .

تهیه و تنظیم : سوفیا الله بخشی

ترک نظرات