نحوه افزایش مشتریان با استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ (بازاریابی تأثیرگذار) برای رستوران و فست فود

اینفلوئنسر مارکتینگ (بازاریابی تأثیرگذار) : احتمالا این عبارت برای شما جدید نباشد، هرچند وقتی از “بازاریابی” صحبت می‌شود، همیشه در ابتدا رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی دیجیتال به ذهن خطور پیدا می‌کنند. امروزه 90 درصد از جوانان در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند. در این نوشته درباره اینفلوئنسر مارکتینگ (بازاریابی تأثیرگذار) برای رستوران و فست فود صحبت خواهیم کرد و با ذکر جزئیات به مزایای استفاده از اینلوئنسر مارکترها در بازاریابی رستوران و فست فود می‌پردازیم. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

اینفلوئنسر مارکتینگ (بازاریابی تأثیرگذار) شکل دیجیتالی از بازاریابی دهان به دهان تلقی می‌شود که بر روی رهبران کلیدی شبکه‌های اجتماعی که می‌توانند کسب و کار را ترویج کرده و تصویر مناسبی از برند ایجاد کنند تمرکز دارد. قبل از وجود رسانه‌های اجتماعی، مردم به روش بازاریابی دهان به دهان تبلیغ می‌کردند (و البته هنوز هم از این روش استفاده می‌کنند) مثلا:

“باید به رستوران جدیدی که نزدیک دفترم هست، سر بزنی. برگر پنیری فوق العاده‌ای دارند که من تا به حال شبیهش را نخورده‌ام. حتما یک بار برو و امتحان کن.”

 

اینفلوئنسر مارکتینگ (بازاریابی تأثیرگذار) به چه معناست؟

بازاریابی تأثیرگذار نوعی بازاریابی آنلاین است که در آن یک موضوعٍ یا برند از سوی اینفلوئنسر مارکترها مورد تأیید و ترویج قرار می‌گیرد . اینفلوئنسر مارکترها در یک صنعت خاص مورد احترام بسیار و دارای سطح بالایی از تخصص و تأثیر اجتماعی فراوان هستند. آن‌ها نام برند شما را در میان دنبال‌کنندگان خود پخش می‌کنند و برای این کار هزینه دریافت می‌کنند.

این نوع بازاریابی به طور کلی به دو شکل بازاریابی اجتماعی و بازاریابی محتوایی انجام می‌شود. در بازاریابی اجتماعی، اینفلوئنسر مارکتر پستی جذاب در پلتفرم اجتماعی ایجاد و منتشر می‌کند و از این طریق آگاهی مخاطبان از برند شما را افزایش می‌دهد. بازاریابی محتوایی شامل ایجاد وبلاگ، ویدئوبلاگ و یا تولید سایر محتواهایی است که به صورت غیرمستقیم نام برند شما را استفاده کرده و یا درباره برند شما صحبت می‌کند.

بنابراین از این پس به چگونگی استفاده اینلوئنسر مارکترها از تاکتیک‌ها برای تبلیغ یک برند از طریق کانال‌های رسانه‌های اجتماعی، به ویژه بازاریابی اینستاگرام که در صدر پلتفرم‌ها قرار دارد، توجه کنید. البته تاکتیک‌ها می‌تواند با توجه به بازار، هدف و مخاطبان متفاوت باشد.

 

 

اینفلوئنسر مارکتینگ (بازاریابی تأثیرگذار)
اینفلوئنسر مارکتینگ (بازاریابی تأثیرگذار)

 

 

مزایای اینفلوئنسر مارکتینگ (بازاریابی تأثیرگذار):

67 درصد از بازاریابان معتقدند کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ (بازاریابی تأثیرگذار) در دستیابی آن‌ها به مخاطبان هدف بیشتر، بسیار کمک کننده بوده‌ است.

61 درصد از مشتریان در هنگام خرید به شبکه‌های اجتماعی به عنوان مهم‌‌ترین منابع اطلاعاتی رجوع می‌کنند.

نرخ بازگشت سرمایه در روش بازاریابی تأثیرگذار نسبت به روش‌های بازاریابی سنتی مانند تبلیغات تلویزیونی و چاپی 11 برابر بیشتر است.

در ادامه 9 آماری که ثابت می‌کند اینفلوئنسر مارکتینگ (بازاریابی تأثیرگذار) یا بازاریابی رسانه‌های اجتماعی می‌توانند بازی را به نفع شما تغییر ‌دهند خواهید خواند:

81 درصد تصمیمات خرید مشتریان تحت تأثیر پست‌های رسانه‌های اجتماعی دوستانشان گرفته می‌شود. (منبع: فوربس)

93 درصد مشتریان اذعان داشتند که نقد و بررسی‌های آنلاین رستوران‌ها بر تصمیماتشان تأثیرگذار است. (منبع: فوربس)

84 درصد مشتریان به توصیه‌های آنلاین اعتماد دارند. (منبع: inc.com)

75 درصد مشتریان از اینستاگرام را برای انتخاب رستوران استفاده می‌کنند. (منبع: مجله رسانه‌های اجتماعی)

از هر 10 نوجوان، 6 نفر توصیه‌های اینفلوئنسر مارکترها را بیش از ستارگان مورد علاقه‌شان دنبال می‌کنند. (منبع: دانشگاه بازاریابی دیجیتال)

50 درصد از کل مراجعات رسانه‌های اجتماعی و 64 درصد از کل درآمد این رسانه‌ها به اینستاگرام تعلق دارد. (منبع: Business Insider)

84 درصد افراد نسل‌ جدید بیان کردند که محتوای تولیدشده توسط کاربران ناشناس در خرید آن‌ها تأثیر دارد. (منبع: Gartner)

49 درصد از مشتریان به توصیه‌های اینفلوئنسر مارکترها بسیار توجه می‌کنند.

86 درصد از زنان از رسانه‌های اجتماعی خرید می‌کنند.

 

 

معرفی کسب و کار بوسیله اینفلوئنسر مارکتینگ
معرفی کسب و کار بوسیله اینفلوئنسر مارکتینگ

بازاریابی تأثیرگذار چه کمکی به کسب و کار رستوران و فست فود می‌کند؟

صنعت رستوران از جمله کسب و کارهایی است که مشتریان به شدت تحت تأثیر توصیه‌های دیگران تصمیم می‌گیرند. در عصر کنونی برندهای فعال صنعت غذا بیش از پیش به اینفلوئنسر مارکترها اهمیت می‌دهند و برای افزایش آگاهی از برندشان در میان مردم هزینه می‌کنند.

 

در ادامه، برترین مزایای بازاریابی تأثیرگذار در صنعت رستوران را ذکر کرده‌ایم:

1. روش بازاریابی مقرون به صرفه

اینفلوئنسر مارکتینگ (بازاریابی تأثیرگذار) هزینه کمتری نسبت به سایر روش‌های بازاریابی دارد. به طور کلی، اینفلوئنسر مارکترهایی با بیش از 100 هزار دنبال‌کننده نسبت به کسانی که دنبال‌کنندگان آن‌ها کمتر از 100 هزار نفر هستند تأثیرگذاری بیشتری دارند. اما اگر بودجه‌ی محدودی دارید، می‌توانید به جای انتخاب یک یا دو اینفلوئنسر مارکتر بزرگ، از اینفلوئنسر مارکترهای معمولی‌تر که احتمالا دستمزد کمتری درخواست می‌کنند بهره ببرید.

2. افزایش حضور نام برند در اجتماع

امروزه حضوری پررنگ در رسانه‌های اجتماعی برای بازاریابی و راه اندازی رستوران‌ها امری ضروری است. جوانان امروزی ترجیح می‌دهند قبل از انتخاب و رفتن به یک رستوران، از محتواهای رسانه‌های اجتماعی آن دیدن کنند. زمانی که فردی فعال و پرطرفدار در رسانه‌های اجتماعی درباره کسب و کار شما صحبت می‌کند یا آن را توصیه می‌کند، تأثیر بسیاری بر مردم داشته و آن‌ها را ترغیب می‌کند تا به صفحه برند شما سر بزنند و پروفایل کسب و کار شما را مشاهده کنند. بدین ترتیب اینفلوئنسر مارکتینگ احتمال بازدید مشتریان از صفحه یا وبسایت شما را افزایش می‌دهد.

3. انداختن نام برند بر سر زبان‌ها

فرض کنید برای برگزاری یک رویداد آماده می‌شوید، در این صورت اینفلوئنسر مارکترها مناسب‌ترین افراد برای تبلیغات درباره رویداد و جذب ترافیک بیشتر محسوب می‌شوند. در برخی موارد، اینفلوئنسر مارکترها می‌توانند از یک ستاره معروف تأثیرگذارتر باشند، زیرا آن‌ها ارتباطی شخصی و صمیمانه با مخاطبان خود دارند. بنابراین، اینفلوئنسر مارکتر مناسبی را برای رستوران یا فست فود خود پیدا کنید که دارای تعداد قابل قبولی دنبال‌کننده باشد و از عهده پرداخت دستمزد او بربیایید.

4. بازاریابی متمرکز

اینفلوئنسر مارکترها با افراد به صورت شخصی و صمیمانه ارتباط برقرار می‌کنند. هر بلاگری در ابتدا مخاطبان مدنظرش را انتخاب می‌کند و سپس فعالیت‌های بازاریابی خود را در رسانه‌های اجتماعی براساس آن آغاز می‌کند و بر این اساس، افراد او را دنبال می‌کنند.

اگر اینفلوئنسر مارکتری فعال در حوزه کاری خود پیدا کنید، قطعا می‌توانید پیام خود را به مخاطبان مدنظرتان منتقل ‌کنید.

اصل مهم در این نوع بازاریابی توجه به ارتباطات است. ابتدا باید اینفلوئنسر مارکتری را شناسایی و انتخاب کنید که فعالیت‌های او با صنعت شما مرتبط است.

5. بازاریابی مستقیم انجام نمی‌دهید.

یکی از مزایای اصلی بازاریابی تأثیرگذار این است که به صورت مستقیم بازاریابی نمی‌کنید، بلکه چنین به نظر می‌رسد که فردی کسب و کار شما را توصیه می‌کند و به همین دلیل مردم احساس فشار تبلیغات را احساس نمی‌کنند. اینکه بر روی محتوا کلیک کنند، به صفحه وب یا پروفایل شما بروند، لایک یا دیسلایک کنند و غیره بر عهده خود بازدید کننده است. خود افراد آگاهانه انتخاب می‌کنند که آیا می‌خواهند محتوا را ببینند یا خیر. بدین ترتیب این روش اصلا بازاریابی یا تبلیغات به نظر نمی‌رسد.

زمانی که محتوایی ارزشمند توسط اینفلوئنسر مارکتری که مردم به آن‌ها اعتماد دارند منتشر می‌شود، ارزش و تأثیرگذاری آن بیشتر است.

6. جذب سریع مشتری

افرادی که به صنعت شما (غذا) علاقه‌مند هستند، کمترین زمان را برای تبدیل شدن به مشتری نیاز دارند (البته اگر مخاطبان مناسب را هدف گذاری کنید). اگر از طریق اینفلوئنسر مارکتر مرتبط با صنعت خود به بازاریابی می‌پردازید، احتمال افزایش نرخ تبدیل و دریافت واکنش مثبت بسیار بیشتر است. 80% از بازاریابان معتقدند بازاریابی تأثیرگذار بسیار سودآور است و رویکردی مبتنی بر نتیجه دارد.

40% از مردم اذعان داشتند که اینفلوئنسر مارکتر مورد علاقه یوتیوب آن‌ها بهتر از دوستانشان نیازها و احساسات آن‌ها را درک کرده و به آن‌ها بیشتر اعتماد دارند. پس به طور واضح بازاریابی تأثیرگذار رویکردی سودآور در بازاریابی محسوب می‌شود.

7. بهبود استراتژی محتوا

تولید محتوایی جذاب و منحصر به فرد آسان نیست، اگر استراتژی‌ محتوایی کوتاه مدت یا ضعیفی دارید، بازاریابی تأثیرگذار می‌تواند بهترین حامی آن باشد.

در چنین مواردی، اینفلوئنسر مارکترها مهارت‌های خود را برای ایجاد محتوایی معتبر و خلاقانه که قابل اعتماد به نظر می‌رسد به کار می‌گیرند.

 

اینفلوئنسر مارکتینگ در صنعت رستوران و فست فود

 

 

معرفی اینفلوئنسرهای اینستاگرامی معروف ایرانی در صنعت رستوران و فست فود

 

 1. سپهر یه رستورانگردِ عاشق آشپزی

  sepehr.dailylife

  سپهر یه رستورانگردِ عاشق آشپزی
  سپهر یه رستورانگردِ عاشق آشپزی

738 posts

570K followers

297 following

 1. من سپهرم عاشق آشپزی😍
  قراره با هم آشپزی کنیم،گاهی هم بریم رستوران🤗

 2. ahs_soleymani

  فودبلاگر | رستورانگردی | طنز

 

ahs_soleymani
ahs_soleymani

 

293 posts

451K followers

54 following

 

3.فودیسم؛ رستوران گردی، کافه گردی و آشپزی
foodism.iran

 

 

foodism.iran
foodism.iran

1,562 posts
641K followers
366 following

راهنمای شما در “خوشمزه‌فروشی‌گردی” و آشپزی ✋️
برنده عنوان بهترین اَپ و وبسایت غذای ایران🥇

 

 

سخن پایانی:

موفقیت کمپین‌های بازاریابی تأثیرگذار(اینفلوئنسر مارکتینگ) به انتخاب صحیح و مناسب اینفلوئنسر مارکتر بستگی دارد. اگر فرد مناسب را انتخاب کنید، نتیجه‌ای شگفت انگیز و عظیم به دست خواهید آورد. پس از یافتن اینفلوئنسر مارکتر مناسب، رابطه حرفه‌ای و بلندمدت با او برقرار کنید که برای هر دو طرف سودآور باشد.

 

آیا استفاده از بازاریابی تأثیرگذار برای شما مزایای دیگری داشته است؟ در بخش نظرات به ما اطلاع دهید، از همراهی شما سپاسگزاریم و حتما نظراتتان را به اشتراک می‌گذاریم.

ترک نظرات