7 ایده بازاریابی روز ولنتاین و یا یک دیدار عاشقانه برای رستوران‌ها و کافی شاپ ها

روز ولنتاین و یا یک دیدار عاشقانه به زودی فرا می‌رسد و زوج‌ها در جستجوی مکانی برای این روز ویژه هستند. این روز بهترین زمان برای صاحبان مدیران رستوران‌ها می‌باشد تا از ایده‌های جالب توجه استفاده کنند؛ مانند معرفی منوی ویژه روز ولنتاین و یا یک دیدار عاشقانه ، شام پیشنهادی برای زوج‌ها در ولنتاین، موسیقی عاشقانه و تزئینات خاص. در واقع ایده‌های بازاریابی بسیار بیشتری برای رستوران‌ها در روز ولنتاین و یا یک دیدار عاشقانه وجود دارد که می‌توانید برای افزایش مشتریان خود آن‌ها را در فرایند راه اندازی رستوران یا کافی شاپ خود اجرا کنید.

1. امکانات ویژه روز ولنتاین و یا یک دیدار عاشقانه خود را تبلیغ کنید.

روز ویژه با منوای ویژه شناخته می‌شود، پس جلسه‌ای با سرآشپز خود ترتیب دهید و منوی ویژه برای روز ولنتاین و یا یک دیدار عاشقانه فراهم کنید. تعدادی موسیقی جاز آماده کنید. گزینه‌هایی ویژه و قیمت‌هایی مناسب برای زوج‌ها درنظر بگیرید.

آنچه را که به عنوان پیش‌غذا، غذای اصلی یا دسر ارائه می‌دهید، تبلیغ کنید؛ چراکه باعث می‌شود مشتریان شما سریع‌تر تصمیم بگیرند.

برای زوج‌هایی که تصمیم دارند ولنتاین را در خانه جشن بگیرند، منوی روز ولنتاین قابل تحویل درب منزل برنامه‌ریزی کنید. سعی کنید خلاق باشید، به عنوان مثال، می‌توانید شیرینی‌های مخملی قرمز به شکل قلب و با برگ‌های گل رز قرمز ارائه کنید.

 

 

منوی ویژه روز ولنتاین
امکانات و منوی ویژه روز ولنتاین

 

 

2. برنامه‌ موسیقی زنده

غذا خوردن و گوش دادن به موسیقی لذت‌بخش است. واقعا ترکیب بهتری وجود دارد؟ ترکیب این دو مورد برای مشتریان بسیار لذت‌بخش است. این بهترین کاری است که برای مشتریان خود در روز ولنتاین و یا یک دیدار عاشقانه می‌توانید انجام دهید.

مردم عاشق موسیقی زنده هستند، کاری که باید انجام دهید این است که مجری یا گروه موسیقی مناسبی را برای جمعیت پیدا کنید. با پوستری چشم نواز، برنامه موسیقی زنده را در رسانه‌های اجتماعی تبلیغ کنید. از گروه موسیقی بخواهید اگر مشتری‌ای درخواستی داشت حتما آن را اجرا کنند.

استفاده از فیس بوک و اینستاگرام برای تبلیغ برنامه‌هایتان ایده‌ای خارق العاده می‌باشد. فیلم‌ها و تصاویری را بر اساس حال و هوای برنامه‌هایتان تولید کنید. گزینه عالی دیگر پخش زنده اینستاگرام است که به شما اجازه می‌دهد فیلم‌ها و آهنگ‌های برتر را به اشتراک بگذارید و اشتیاق و کنجکاوی مشتریان خود را برانگیزید.

 

برنامه‌ موسیقی زنده در کافی شاپ و رستوران
برنامه‌ موسیقی زنده در کافی شاپ و رستوران

 

 

 

3. لحظات خاص را ثبت کنید

چه کسی دوست ندارد لحظات خاص را ثبت کند؟

زوج‌ها به عکس لحظات دوست داشتنی‌ای که با هم می‌گذرانند علاقه دارند. بیشتر مردم روز ولنتاین را برای ابراز علاقه به عزیزان خود انتخاب می‌کنند. از این لحظات زیبا فیلم و عکس بگیرید (اما قبل از فیلم و عکس گرفتن از آن‌ها بپرسید) و این امکان را که می‌توانند فیلم و عکس‌هایی را از لحظات عاشقانه خود ثبت کنند به مشتریان خود اطلاع دهید.

به علاوه، تصاویری را در صفحات رسانه‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید و مشتریان خود را تگ کنید تا مشتریان بیشتری به رستوران شما جذب شوند. به این ترتیب می‌توانید در روز ولنتاین از رسانه‌های اجتماعی بهره ببرید.

 

ثبت لحظات خاص در رستوران و کافی شاپ
ثبت لحظات خاص در رستوران و کافی شاپ

 

 

4. در رسانه‌های اجتماعی تبلیغ کنید؛ به طور متوالی فیلم و عکس‌های روز ولنتاین و یا یک دیدار عاشقانه را منتشر کنید

باید بدانید که کاربران اینستاگرام به طور متوسط حداقل 28 دقیقه از روز خود را در این فضا می‌گذرانند پس اینستاگرام بهترین راه برای جلب توجه جمعیت جوان می‌باشد.

به اشتراک‌گذاری تصاویر پی در پی در اینستاگرام توجه بیشتری از یک تصویر واحد به خود جلب می‌کند. بهترین راه برای ارائه امکانات روز ولنتاین رستوران‌تان انتشار فیلم‌ها و تصاویری در اینستاگرام می‌باشد. بسیاری از مردم به ویژه جوانان بیشتر وقت خود را صرف تماشا و ساخت فیلم و تصاویر اینستاگرام می‌کنند. پس از اضافه شدن امکان پخش زنده فیلم و تصاویر در اینستاگرام، زمان استفاده کاربران از این برنامه در هند 3.5 ٪ افزایش یافته است.

 

تبلیغ در رسانه‌های اجتماعی برای روز ولنتاین
تبلیغ در رسانه‌های اجتماعی برای روز ولنتاین

 

 

5. میزی تزئین‌شده مناسب روز ولنتاین و یا یک دیدار عاشقانه فراهم کنید

در صورت داشتن مکانی خوب و ارائه‌ای عالی، لحظات به یاد ماندنی‌ای در ذهن مشتریان خود خلق خواهید کرد.

در روز ولنتاین و یا یک دیدار عاشقانه ، مردم میزی تزئین‌شده با شمع و گل را ترجیح می‌دهند چرا که فضایی دلپذیر و عاشقانه برای آن‌ها ایجاد می‌کند.

تزئینات درخواستی مشتریان را آماده کنید. به آن‌ها اطلاع دهید که برای تزئین میز روز ولنتاین و یا یک دیدار عاشقانه طبق سلیقه آن‌ها عمل می‌کنید.

می‌توانید از روز قبل یا همان روز ولنتاین برنامه خاصی را آماده کنید مثلا قاب عکس شخصی یا هدیه شخصی مناسب ولنتاین به زوج‌ها ارائه دهید تا در آن زمان احساس خوبی داشته باشند.

 

میزی تزئین‌شده مناسب ولنتاین و یا یک دیدار عاشقانه
میزی تزئین‌شده رستوران مناسب ولنتاین و یا یک دیدار عاشقانه

 

 

6.را برای روزهای خاص ارتقا دهید

مؤثرترین روش برای نگه داشتن مشتریان و ترغیب آن‌ها به خرج کردن پول بیشتر، استفاده از برنامه افزایش وفاداری مشتریان می‌باشد. این مورد باعث افزایش ارزش طول عمر مشتری می‌شود. می‌توانید در تمام خریدها بازپرداخت نقدی را اعمال کنید. مثلا:

14% بازپرداخت در سفارش کد 1499

18% بازپرداخت در سفارش کد 1999

25% بازپرداخت در سفارش کد 2499

در روز ولنتاین، می‌توانید بازپرداخت و کوپن‌های نقدی مانند 20 ٪ تخفیف ، 50 ٪ تخفیف یا بیشتر را تبلیغ کنید و آن‌ها را به عنوان هدیه روز ولنتاین به مشتریان خود ارسال کنید. به آن‌ها دلیلی بدهید تا برند شما را دوست داشته باشند.

روی هر صورتحساب بازپرداخت نقدی به مشتریان را اعمال کنید. درباره‌ی ابزار و راه‌های افزایش وفاداری مشتریان، ترغیب به خریدهای مکرر، دانستن متوسط هزینه‌های مشتریان، درباره‌ی فروش کلی و درآمد مناسب رستوران در سایت ما مطالعه کنید.

 

برنامه افزایش وفاداری مشتریان
برنامه افزایش وفاداری مشتریان

 

 

7. به مجردها توجه کنید

روز ولنتاین برای زوج‌ها می‌باشد اما از مجردها غافل نشوید. به آن‌ها این احساس را القا کنید که مجردها نیز حائز اهمیت هستند.

نکات طلایی: امکان تحویل سفارش درب منزل در روز ولنتاین را برای کسانی که در خانه جشن می‌گیرند فراهم کنید. می‌توانید امکانات، پیشنهادات و منو ویژه خود را در فیسبوک و اینستاگرام تبلیغ کنید. از وبلاگ نویسان مواد غذایی و تأثیرگذار که بسیاری از مردم صفحات آن‌ها را دنبال می‌کنند، برای تبلیغ بیشتر کمک بگیرید. در حال حاضر، بازاریابی از طریق وبلاگ نویسان تأثیرگذار بسیار کارآمد است چرا که مشاغل را بیشتر در معرض دید مشتریان قرار می‌دهد و باعث سود بیشتر می‌شود.

 

 

حرف آخر اینکه، این چند ایده که بهترین روش‌های بازاریابی برای رستوران ها در روز ولنتاین و یا یک دیدار عاشقانه می‌باشند را امتحان کنید. مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که مشتریان خود را خوشحال کنید و لحظات به یاد ماندنی‌ای برای آن‌ها فراهم کنید. آنچه را که برای تجارت خود مناسب می‌پندارید انجام دهید، به کارکنان خود آموزش دهید، واقعی باشید، بیش از حد مشتری رزرو نکنید، سعی کنید تجربه بهتری برای مشتریان ایجاد کنید و روز ویژه‌ای برای آن‌ها خلق کنید.

ترک نظرات